1. Anasayfa
  2. Bali Adası
  3. Bali Nerede?

Bali Nerede?

folder_openBali Adası
commentYorum yapılmamış
Bali Adası Nerede?

Bali, Hint Okyanusu’ndaki Endonezya takımadalarının en ünlü balayı adasıdır. Lombok ve Java arasında yer alır. Başkenti Denpasar’dır.

Bali, ormanlık volkanik dağları, ikonik pirinç tarlaları, plajları ve mercan resifleri ile bilinen Endonezya adasıdır. Ada, uçurumdaki Uluwatu Tapınağı gibi dini yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Güneyde sahil kenarında yer alan Kuta şehri hareketli barlara sahipken Seminyak, Sanur ve Nusa Dua popüler tatil beldeleridir. Ada aynı zamanda yoga ve meditasyon inzivalarıyla biliniyor.

Bali, Lombok, Flores, Timor ve diğerlerini içeren küçük adalar olan Küçük Pazar Adaları’nın en batı ucunda oturuyor. Bali’nin batıya en yakın komşusu Lombok adası, Rinjani Dağı’na ev sahipliği yapıyor.

Bali Haritası

Bali Haritası

Bali, Endonezya’nın 17.000’den fazla adası arasında en ünlüsüdür. Bali, Hint Okyanusu’ndaki 95 mil genişliğinde bir adadır ve Java’nın ucunun sadece iki mil doğusundadır. 4 milyondan fazla kişinin yaşadığı yoğun ada, yıllardır turistlerin ve özellikle balayı çiftlerinin favorisi olmuştur. Kesinlikle Endonezya’daki en iyi yer.

Endonezya ağırlıklı olarak Müslüman veya Hristiyan olsa da, Bali bir Hindu adasıdır. Hem antik hem de modern olan eşsiz mimari, bugünün ve geçmişin bir karışımıdır. Bazen 500 yıllık bir tapınak ile geçen yıl inşa edilen tesis arasındaki farkı söylemek beklendiği kadar kolay olmayabilir.


Bunlarda ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Canlı Destek Hattı