1. Anasayfa
  2. Bali Adası
  3. Bali’ye Nasıl Gidilir?

Bali’ye Nasıl Gidilir?

folder_openBali Adası
commentYorum yapılmamış
Bali'ye Nasıl Gidilir?

Endonezya’nın Bali Adası’na sadece uçakla gidilmektedir. Türkiye’den Bali’ye THY ile direkt ya da Dubai, Singapur, Doha, Malezya aktarmalı uçuşlarla seyahat edilebilir.

Bali Adası, Asya’nın en ünlü turistik bölgelerinden biri, Endonezya’nın ise tartışmasız en çok ziyaretçi alan yeri. Doğası, eşine az rastlanan kumsalları, muhteşem sörf bölgeleri, zümrüt yeşili pirinç tarlaları ve olağanüstü kültürü ile ziyaretçilerini baştan çıkartan bir ada. Dev tapınakları, eğlenceli festivalleri ve hepsine ev sahipliği yapan doğal oluşumları ile muhteşem bir yer.

Türkiye’den Bali’ye Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Bali’ye Türk Hava Yolları (THY) ile direkt ya da Dubai, Singapur, Qatar, Malezya aktarmalı uçuşlarla seyahat edilebilir. Direkt uçuşlar 13-15 saat, aktarmalı uçuşlar ise ortalama 18-25 saat civarı sürmektedir.

  • Türk Hava Yolları ile direkt Bali
  • Emirates Hava Yolları ile Dubai aktarmalı Bali
  • Qatar Hava Yolları ile Doha aktarmalı Bali
  • Singapur Hava Yolları ile Singapur aktarmalı Bali
  • Malezya Hava Yolları ile Kuala Lumpur aktarmalı Bali

Bali’ye giden uçaklar Denpasar Uluslararası Havalimanı’na (Ngurah Rai International Airport) iniş yapmaktadır. Şehir merkezine 10 dakikalık bir araç yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca 7 dakikada bir kalkan metro seferleri de bulunmaktadır.

Bali, Endonezya’ya bağlı, büyüleyici bir ada. Masmavi denizi, harika kumsalları, dört bir yanı saran palmiyeleri bu şehri dünya çapında tanınan eğlenceli bir ev sahibi haline getiriyor. Bali her yıl dünyanın dört bir yanından turistlerin ve kaşiflerin akınına uğruyor. Misafirlerini egzotik doğası ile karşılayan şehir, tarihi tapınakları ve sarayları ile de ziyaretçilerine kültürel bir zenginlik sunuyor. Şehrin iç kısımlarında volkanlar ve tropikal ormanlar şehre seyahat eden yolcular için unutulmaz anıların kaynağı oluyor. Adanın merkezi, kültürel ve egzotik güzelliklerinin yanında plajlarıyla da cazibesini artırıyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Canlı Destek Hattı