Bali’de Gezilecek Yerler

folder_openBali Adası
commentYorum yapılmamış
Bali'de Gezilecek Yerler

Evet doğru tahmin ettiniz, ne zaman “uzakdoğuda balayı” düşüncesi aklınıza gelse eminim ilk aklınıza düşen ada Endonezya Bali adasi oluyordur. Bali balayı adası olarak bilinse de artık son zamanlarda seyyahların da yanından geçtiği, etrafını gezdiği bir uzakdoğu destinasyonu artık. Endonezya Bali, konseptli lüks otelleriyle ünlü olmuşken fiyatların da bu doğrultuda yükseldiğini bilmeniz gerekiyor. Tabi ki gittiğiniz ve konakladığınız yere göre de değişebiliyor fiyat.

“Huzur Adası”, “Tanrıların Adası”, “Sevgi Adası”, “Binler Tapınağı Adası” ve “Tanrıların Adası” gibi isimlerle de anılan Endonezya Bali adasi, Sanskrit dilinde ‘huzur ve barış’ anlamına geliyor ve gerçekten de isminin hakkını veriyor. Masmavi bir gökyüzü, palmiyeler, bambular, hindistan cevizi ağaçları, banyan ağaçları ve sarmaşıklar ile kaplı terasları, altın rengi sahilleri, mutlu, kibar ve yardımsever halkı sayesinde huzur ve barışı bulabileceğiniz eşsiz bir yer…

Bali Endonezya’da gezilecek yerler arasında en bilindik olan Bali adası gezi rehberi ile sizlere Bali adasına ne zaman gidilmeli, Bali adası gezilecek yerler, Bali adası plajları, Bali adasındaki tüm doğal oluşumlar, tapınaklar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bali adasi‘nda nerelere gidilir, nerelere gidilmez, pratik ip uçları ve daha fazlası..

Uluwatu Tapınağı

Uluwatu Tapınağı, Bali Adası
Uluwatu Tapınağı, Bali Adası

Uluwatu Tapınağı ibadet etmek için kendisine dünyanın en güzel manzarasına sahip yere inşa edilmiştir. Eski çağlardan kalma bir devin, tapınağı sırtında taşımak için saygıyla yere eğildiğini hayal edebilirsiniz. Tapınağın üzerinde bulunduğu kayanın yüksekliği yaklaşık 75 metredir, bir başka deyişle tapınak büyük bir uçurumun kenarındadır. Hint Okyanusunu gözünüzün alabildiği kadar görebilirsiniz.

Pura Tanah Lot

Pura Tanah Lot, Bali Adası
Pura Tanah Lot, Bali Adası

Bali’deki bir diğer ana kaya formu olan bu yer, hac için popüler mekanlardandır. Burası Bali mitolojisinde büyük bir öneme sahip yedi tapınaktan biridir. Gel-git olduğu zamanlarda tapınağa yürüyerek gidilebiliyor.

Pura Ulun Danu Bratan

Pura Ulun Danu Bratan, Bali Adası
Pura Ulun Danu Bratan, Bali Adası

Bali’de bir diğer tapınağı, Bratan gölü içinde yer almaktadır. Dinlenmek için kendisine sakin bir yer arayan gezginler, burayı asla kaçırmamalıdırlar. Göle su içmek için tüneyen bir kuş gibi görünen tapınak, büyüleyen güzelliği, sadeliği ve sakinliğiyle sıkılan kalplere huzur oluyor.

Lovina

Lovina, Bali Adası
Lovina, Bali Adası

Dünyada yunusları doğal ortamlarında, gözlerinizle canlı canlı görebileceğiniz en iyi yer Lovina’dır. Bölgedeki teknecilerle sabahın erken saatlerinde veya akşam saatlerine doğru turlara katılıyorsunuz. Her ne kadar bölge turistlerin oluşturduğu teknelerle dolu olsa da yunusları görmeniz mümkün oluyor. Yunuslar turistlere alışmış olacak ki arada bir şov yapmaktan geri kalmıyorlar. Teknelerinize binmeden önce, yunusları beslemek istiyorsanız civardaki balıkçılardan balık alabilirsiniz. Yunusları görme ihtimaliniz artıran unsur da bu olsa gerek.

Kuta Beach

Kuta Beach, Bali Adası
Kuta Beach, Bali Adası

Bali’nin en popüler plajı Kuta Beach, adada güzel vakitler geçirebileceğiniz ve sosyalleşeceğiniz yerlerden. Hard Rock Cafe’da yeni tanıştığınız insanlara birer içki ısmarlayabilir veya kumsalın ve güneşin tadını kafanızı dinleyerek de geçirebilirsiniz. Su sporlarına müsait bir havası bulunan bölgede, sörf yapılabiliyor.

Nusa Dua Plajı

Nusa Dua Plajı, Bali Adası
Nusa Dua Plajı, Bali Adası

Bali’de herkesin gitmediği özel bir mekan bulmak isterseniz Nusa Dua Beach, adanın saklı plajlarındandır. Güneşi ve temiz havayı tüm doğallığıyla bulacağınız bu özel plajda, balayına çıkan çiftler veya sevgililer gözlerden uzak bir yerde rahatça tatil yapabilirler.

Ayana Bar

Ayana Bar, Bali Adası
Ayana Bar, Bali Adası

Bali’de şu ana kadar iki dev kaya gördük ve üzerlerinde harika tapınaklar inşa edilmişti. Şimdi yine dev bir kayanın üstündeyiz lakin bu kez bir iki içki içmek için. Bali’nin tartışmasız en iyi barı olan Ayana, insanların yer bulmak için kapıda bekledikleri bir mekan. Uçurumun tepesinde bir teras hayal edin ve ayaklarınızın altında dalgalarının kayalıklara çarpışını hissettiğinizi, yani Bali’de yorgunluğunuzu atacağınız en iyi yer.

Bali, Bali Adası, Bali Balayı, Bali Oteller

Bunlarda ilginizi çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

keyboard_arrow_up
Canlı Destek Hattı